Domů Události V Naladění

Událost je ukončena.

V Naladění

Date

13. 10. 2019

Time

21:00 - 21:30

Cost

Vaše účast

Vašich pravidelných
30 minut pro sebe

O Události

Věnujme sami sobě společně klid, sílu koncentrace, pozornost, ochotu zastavit se, svobodně nadechnout a naslouchat svému teď. Prožijme V Naladění vědomí pospolitosti, jednoty a vzájemné propojenosti. Dovolme  Životu, aby nám napověděl co pro něj můžeme vykonat, kde mu můžeme být prospěšní.
Setkejme se v rovinách našeho vědomí u tichého vnitřního spočinutí a věnujme takto jednoduše tomuto světu poselství klidu, míru a ochoty věnovat se sobě sama. Setkat se fyzicky a hmotně nemusí vyjít vždy, kdybychom si přáli. Dělí nás kilometry silnic, hory i doly, města a vesničky, státní hranice. V rovině našich vědomí se však lze setkat kdykoliv. kdekoliv, jakkoliv. Klidně i v pyžamu…
Pečovat o svůj klid je tou nejpřirozenější věcí, kterou pro sebe můžeme udělat. Dělejme to pravidelně, posilujme toto vědomí a postavme tak do světa hodnotu, která může nakonec podpořit každého, kdo jí ve svém životě udělá také místo a prostor…
Připojte se k nám. Měňme společně svět, jehož jsme součástí – tím, že měníme sebe a své návyky. Svět kolem nás není důležitější než svět uvnitř nás. Žijme to. Začněme a upevňujme společně toto vědomí V Naladění

Co je cílem?
Cílem není utéct do světa fantazie ani únik z vědomé reality. Cílem je zvědomit si svou přítomnost, sebe sama, svůj vnitřní svět a především svou  sounáležitost s celkem. Právě tím můžeme společně ukotvit hodnoty, které mohou měnit nejen nás, ale podpořit každého, kdo je stejného ladění nebo se jeho směrem rozhlíží…
Jak na to?
Nemusíte vůbec nic! Setrvejte ve stanovenou chvíli v klidu, tichu, v prostředí, které je vám příjemné, v němž se umíte uvolnit a otevřít svému vnímání.
Prakticky
 • Vnímejte sami sebe
  …se vším, co v sobě uvidíte. Jen si to zvědomte. Usedněte tak, jak je vám pohodlné. Není třeba žádný speciální sed. Ideální je mít rovnou páteř. Leh ideální není – ten je ideální pro relaxaci – my se však spojujeme pro vědomou práci. Báječné, že?
 • Teprve až se ztotožníte sami se sebou, svým tělem, vnitřním prostorem a dechem, zkuste se ztotožnit také se skutečností, že se stáváte součástí propojeného řetězce stejně naladěných lidí. Není třeba si nic představovat. Vaše vědomí je mocnější než představivost pocházející z rozumu.
 • Vnímejte sami sebe, svůj dech a svou vlastní příslušnost k celku.
  Nic neevokujte, nic a nikoho nevolejte, nijak “nečarujte”, nikoho nevzývejte, nic neaktivujte, neprobouzejte, nevizualizujte. Buďte! V klidu svého Ticha. Vítězí čistota vašeho záměru darovat sobě klid, mír, pozornost, péči a vědomí sounáležitosti. K tomu potřebujete vnímat pouze své vlastní vědomí a svou vlastní přítomnost.
 • Pokud se budete zpočátku ztrácet v zákrutech své upovídané mysli, nevadí. Nebojujte. Staňte se pozorovatelem, nalaďte se na tok svého vlastního dechu a mysl nechte plynout svými směry.
  Váš vlastní dech je tím nejlepším ukotvením ve vaší vlastní přítomnosti. Pokud jste si své upovídané mysli a “hluku v hlavě” všimli, i to je přeci zkušenost. Možná jste doposud o jeho přítomnosti nevěděli nic, možná si od této chvíle budete tento stav zvědomovat častěji, možná začnete mít chuť s ním něco dělat – To přeci není málo!
 • Nedělejte žádná dechová cvičení. 
  Máte jen vědomě být! Dech se vám sám, přirozeně, tak jak potřebujete, prohloubí. Nadechujte se vědomě z prostoru kolem sebe a nechte se svým nádechem unést do svého vnitřního prostoru, vyplňte jej nádechem a svou pozorností a po chvíli ho s výdechem přirozeně opusťte, nadechněte se opět z prostoru kolem sebe a s novým nádechem opět spočiňte ve svém vnitřním prostoru. Setrvejte v posvátnosti svého klidu, tak jak jste aktuálně schopni…
 • Nadechujte se z větší a větší vzdálenosti prostoru kolem vás. Dotkněte se v mysli všech a všeho, co je součástí tohoto prostoru (vaší životní cesty)… Zvědomte si své spojení a propojení s druhými a vneste toto uvědomění spolu s nádechem do svého vnitřního prostoru. S nádechem spojení přijímáte s výdechem spojení darujte… A to je vše. Nic více! Jen být…
 • Na závěr se opět vylaďte na svůj dech a zvědomte si také svou fyzickou přítomnost.
 • A teď je čas na vodu – viz “EXTRA Tip”
Extra Tip
 • Chcete-li, připravte si k sobě sklenici s vodou, jejíž obsah můžete na závěr, ve společném přípitku na dálku, vypít. Voda ponese otisk a energii společného setkání. Během naladění ji umístěte do své blízkosti. Připravenou sklenici, džbánek…, můžete například držet po celou dobu sevřený ve svých rukách… Nic není špatně. Již samotný vědomý záměr funguje.  Úplným závěrem vodu vypijte. Tak tedy, lidé, “Na vládu Světla!”
 • …pokud vám to uniklo, “scházíme” se takto každý ÚPLNĚK a NOV (+ výjimečně i jindy – dohledáte vždy v programu).  Nejde nutně o Měsíc, i když i jeho vliv není zanedbatelný. Vždyť ovlivňuje mnoho přírodních cyklů, včetně rostlin a člověka nevyjímaje. Zdravé informace si jistě umíte dohledat sami. Nechceme se však pouštět do žádných rozborů. Pro nás jde především o symbol na který se dá spolehnout, dá se snadno dohledat, zapamatovat a tak se s událostí neminout. Kdy je Úplněk víme většinou všichni a je to v téměř každém kalendáři.
 • Buďme prosím bděle, s případnou modlitbou na rtech, vnímavě, ale přirozeně a především – na Zemi!

Tak Ahoj a “na shledanou”! 🙂

Aktuality
Prozatím nic nového…, jedeme dál! Máte se fajn? Tak se hezky pochvalte a nezapomeňte také na Dík…;)

Hodinový rozvrh

Společné Naladění

- 20.55
Usednutí
21.00 hodin - 21.30
Vědomé Naladění
- 21.35
Voda

Location

Kdekoliv na Světě
Tam, kde právě jste

Umístění 2

Prostor EUVIGRA
Červený Hrádek u Nové Říše, Vysočina
Category
QR kód